reklamy

Official FB page

Objednaj si! objednaj-si
Chceš sa zapísať do našeho fanklubu? fanklub
WANNA BE AFFS? wanna-be-affs
VZPOMÍNAM NA: vzpominam-na
MEGA ČLÁNOK: SMRŤ TATUA! smrt-tatua!!!
MOJE ANIMÁCIE !NEKOPÍROVAŤ! NÁJDETE TU: moje-animky-n-e-k-o-p-i-r-o-v-a-t
pomož piškotovi! pomoc
fórik ZDE!
macarena ZDE!
Witch doctor ZDE!
stickman epizodes Zahraj si panáčka
ako dlho vydržíš? jak dlouho vydržíš?
ANKETA: TU!

PECKA ROKA TU!

Škrečok a leto CZ

4. července 2012 v 19:52 | ninka |  Starostlivosť♥
Léto a s sním i vysoké teploty se blíží. Zvířata ale vysoké teploty moc neunášení. A co takhle malí hlodavci, jako právě křeček? Pokud je venku opravdu velké vedro (25°C +) měl by mít křeček klec ve stínu. Kdyby byl křeček na sluníčku, tak riskujete jeho přehřátí a tím i jeho smrt. Co tedy dělat, aby během letních teplot křeček netrpěl? Nezapomeňte vyždy i na dostatečný přísun vody! Přidávám pár tipů ;-)
  • Vezměte si kousek hadříku a vymáchejte ho v mírně studené vodě. Potom ho mírně vyždímejte, vyndejte křečka z klece a chlaďte mu chvíli buď nožky, nebo celé tělíčko (zabalte ho). Křeček bude sice možná malinko mokrý, ale nebude mu takové vedro jako předtím. Potom křečka uložte do jeho ubikace a hadřík znovu vymáchejte a mírně vyždímejte. Vlký hadřík potom dejte křečkovi buď do kolotoče, nebo do patra (nebo kam chcete), aby se kdykoliv mohl sám ochladit. Nebo mu můžete dát třeba i do klece kousek nějakého ovoce; jablko, banán, jahodu, aby měl křeček i dostatek vitamínů.
  • Pokud chcete, můžete křečkovi dát klec ven (ale zase do stínu), musíte tam být ale i vy. Nebo ho můžete (pokud máte) proběhnout po zadradě, (nesmíte ale trávník ošetřený různou chemií, atd. aby s křeček neotrávil!) musíte být však pořád s ním, aby vám neutekl.
  • Pokud jedete někam na dovolenou k moři autem a pro křečka nemáte hlídání, (křečka berte JEN když nebudete pro něj mít hlídání a pojedete autem) tak ho můžete vzít s sebou. Nezapomeňte však s sebou pro křečka sbalit: hobliny (pokud byste tam byli třeba 2 týdny), žrádlo, vlhký hadřík, (ten musí mít v kleci neustále) pokud pojedete na nějaký výlet (chození po památkách) tak i přepravka. A až pojedete autem, NESMÍ být V KUFRU auta! Musí být někde u vás, blízko klimatizace (zase pozor, aby se nenachladil). V novém prostředí by měl mít klec opět ve stínu s dostatkem vody a vlhkým studeným hadříkem. Ráno, než půjdete k moři dejte křečkovi čerstvě navlhčený hadr do klece. Zhruba někdy po 4-5 hodinách se vraťte do bytu a křečkovi vymáchejte hadřík v mírně studené vodě a zkontrolujte jeho zdraví, případně mu nalijte ještě vodu do napáječky, pak můžete jít opět na pláž. Pokud plánujete i výlet, (např. celodenní od 10-18 hod) tak křečka s sebou na dovolenou ani neberte. Pokud to bude třeba např. chození po památkách, tak to křečka dejte do přepravky spolu s jeho pitím, jídlem, hoblinami, domečkem a vlhkým hadříkem.
Nejlepší je nebrat křečka s sebou na dovolenou, ale pokud nemáte hlídání, tak křečka vzít musíte. NIKDY však nenechávejte křečka samotného doma v Česku (popř. na Slovensku)! 3-4 dny by to sám vydržel, ale více než 4 dny radši nezkoušejte, nemusel by to v až 30°C vedrech přežít...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama